Pałac Wojanów – miejsca na konferencje

Pałac Wojanów to wyjątkowe centrum konferencyjno, osadzone w odrestaurowanej rezydencji dworskiej. Oferuje 7 nowoczesnych sal konferencyjnych, w tym przestronną Salę Wojanowską dla 300 osób. Obiekt dysponuje 200 miejscami noclegowymi, restauracjami, kawiarnią, strefą SPA&Wellness oraz zapleczem sportowo-rekreacyjnym. Malownicze otoczenie, luksusowe wnętrza i profesjonalna obsługa sprawiają, że jest to idealne miejsce na konferencje, bankiety i eventy firmowe.

Kontakt

Pałac Wojanów
Wojanów 8
48 75 754 5300,+48 697 082 944
biuro@palac-wojanow.pl

Spis ofert:

Pałac Wojanów to nowoczesne centrum konferencyjne osadzone w murach romantycznej rezydencji dworskiej. Pałac jest zamieszkały nieprzerwanie od ponad 400 lat!

 

  

Pierwsza wzmianka o majątku w Wojanowie pojawiła się już w 1281 r. Renesansowy dwór wzniesiono jednak w 1607 r. Niestety w czasie wojny trzydziestoletniej wojska szwedzkie spaliły go. Rezydencję odbudowano w 1667 roku, nadano jej jednak już nowy, barokowy wystrój. Przez kolejne lata obiekt wielokrotnie zmieniał jeszcze swój charakter i właścicieli. Największy kryzys miał miejsce podczas II wojny światowej – zniszczony, nieremontowany obiekt popadał w ruinę. Na szczęście w latach 2005 -2007 odrestaurowano go i była to jedna z największych rewaloryzacji zespołu pałacowego w naszym kraju w tym dziesięcioleciu. Dawny blask odzyskał bowiem nie tylko renesansowy dwór, ale również wszystkie obiekty dawnego majątku ziemskiego oraz romantyczny park krajobrazowy.


  


 

Stajnia, spichlerz, oficyna, wozownia i stodoła zmieniły całkowicie swoje pierwotne funkcje. Powstał tu ekskluzywny obiekt konferencyjno – wypoczynkowy z 200 miejscami noclegowymi o zróżnicowanym standardzie, dwie restauracje, kawiarnia, winiarnia, bar ogrodowy, dwa ogrody restauracyjne i herbaciarnia. Obiekt wyposażony jest w bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne, w tym: korty tenisowe, boiska do siatkówki i koszykówki, basen, jacuzzi, sauny, fitness, gabinety odnowy biologicznej, sale ćwiczeń, itp. W parku wybudowano nowe altany i fontannę, założono klomby, odtworzono historyczne ścieżki i promenady spacerowe.

Zaplecze konferencyjne Pałacu Wojanów to 7 nowoczesnych sal

Pięknie odrestaurowana Sala Wojanowska o powierzchni 230 m2 jest idealnym miejscem na organizację konferencji do 300 osób. Sala posiada szerokie drzwi otwierające się bezpośrednio na dziedziniec. Można nimi bez problemu wprowadzić do środka samochód, ciężkie skrzynie transportowe lub duże elementy scenografii.

Sala Karkonoska o powierzchni 50 m2 jest w stanie pomieścić grupy do 40 osób w układzie teatralnym.

Foyer o powierzchni 69 m2 przystosowane jest do organizowania przerw kawowych, koktajli czy wystaw artystycznych.

Sala Balowa za sprawą eleganckich dekoracji malarskich jest świetnym miejscem na biznesowe spotkania, bankiety i galowe kolacje w kameralnym gronie. Sala posiada wysokie okna z widokiem na historyczny park i szczyt Śnieżki.

 

Znakomite warunki do głębokiego odprężenia poprzez działanie wody i hydromasaży zapewnia 18 metrowy basen z przeciwprądem z hydromasażem. Do dyspozycji jest także siłownia.

Warto wspomnieć o dwóch wyjątkowych restauracjach. Restauracja Ogrodowa swoim wystrojem nawiązuje do epoki romantyzmu, kiedy właścicielami obiektu byli księżniczka Luiza i Fryderyk Niderlandzki. Do restauracji należy także taras, z którego rozpościera się piękny widok na piękny zabytkowy park oraz szczyt Śnieżki w Karkonoszach.

W budynku Stajni pod krzyżowym sklepieniem tej historycznej sali znajduje się Restauracja Kasztanowa, w której można przeprowadzić uroczystą kolację lub bankiet dla 250 osób lub raut dla 400 Gości.

W Ogrodzie Francuskim z grillem można zorganizować biesiady na świeżym powietrzu. Kawiarnia z tarasem znajdująca się w hallu recepcyjnym obok centrum rekreacji, to miejsce, gdzie przy aromatycznej kawie i smakowitym deserze, można zapoznać się z historią obiektu i dokumentacją procesu rekonstrukcji Pałacu Wojanów.